Klausimai apie mokesčių grąžinimą – 1 dalis

1. Kas šiuo metu (kokių specialybių) susigrąžina mokesčius? iš kokių šalių?

Lietuvos piliečiai užsienyje dažniausiai dirba pakavimo sferoje, žemės ūkyje, aptarnavimo ir paslaugų srityse, gamybinėse įmonėse. Šiuo metu daugiausiai mokesčių grąžinimo paslaugomis daugiausiai naudojasi asmenys dirbę Jungtinėje Karalystėje, Norvegijos Karalystėje, Airijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Dirbusių užsienyje amžius yra labai įvairus: didžioji dalis asmenų yra iki 24 metų amžiaus (40 proc.), nuo 25 iki 44 metų amžiaus (30 proc.), tačiau nemaža dalis yra ir vyresnių.

Į užsienį uždarbiauti dažniausiai išvyksta studentai, žmonės tik įgiję vidurinį išsilavinimą. Aukštąjį ir aukštesnįjį išsilavinimą įgiję Lietuvos piliečiai sudaro 27 proc. visų į užsienį uždarbiauti išvykstančių žmonių.

 

2. Kokio dydžio sumas Lietuvos piliečiai susigrąžina, nuo iki? nuo ko priklauso susigrąžinama suma?

Remiantis kompanijos „RT Tax“, Lietuvoje geriau žinomos kaip „www.mokesciugrazinimas.lt“ 2009 metų statistika apie 70 proc. Lietuvos Respublikos piliečių pajamų mokesčių permokos grąžinimo suma svyruoja nuo 450LT iki 3500LT. Tačiau net 15 proc. kompanijos „RT Tax“ grąžinamų pajamų mokesčių permokų suma viršija 5000LT.

Dažniausiai pajamų mokesčių permokos grąžinama suma priklauso nuo užsienio šalyje gautų pajamų ir sumokėtų pajamų mokesčių per tam tikrus finansinius metus. Tačiau čia paminimi tik svarbiausi du kriterijai, kurie gali įtakoti grąžinamą sumą. Reikia pabrėžti, kad kiekvieno kliento atvejis yra individualus, todėl asmenys, norėdami tiksliau sužinoti savo pajamų mokesčių permokos sumą, kuri jiems gali būti grąžinama, gali kreiptis į kompaniją „www.mokesciugrazinimas.lt“.

 

3. Kokiais atvejais yra grąžinami mokesčiai? ar visi dirbę užsienyje gali tai padaryti?

Mokesčiai grąžinami gali būti grąžinami tiems asmenims, kurie turėjo darbo santykių ir pajamų užsienio valstybėje bei mokėjo pajamų mokesčius.

Būtina paminėti, jog grąžinami yra tik permokėti pajamų mokesčiai. Tai reiškia, kad asmenys dirbdami užsienio valstybėje turi mokėti ten esamus pajamų mokesčius, tačiau dažniausiais atvejais iš gaunamų pajamų yra nuskaičiuojama didesnė nei reikiama pajamų mokesčių suma. Taigi, kompanija „www.mokesciugrazinimas.lt“ padeda žmonėms susigrąžinti permokėtą pajamų mokesčių dalį.