4. dėl kokių priežasčių žmonės dažniausiai delsia susigrąžinti mokesčius? ar gali būti tokių, kurie nežino, kad tai gali padaryti? gal dabar sunkmečiu staiga sužinoję bando tai padaryti?
Žmonės delsia susigrąžinti permokėtus pajamų mokesčius, nes dažniausiai net nežino apie tokią galimybę, o dalis bijo, jog susigrąžinus mokėtus pajamų mokesčius – šios pajamos bus apmokestinamos dar ir Lietuvoje. Tačiau vienu ir kitu atveju yra pastebima gera tendencija: žmonės vis daugiau domisi mokesčių grąžinimo klausimais, tariasi ir diskutuoja tarpusavyje, naršo ir ieško informacijos internete, todėl vis daugiau žmonių nepalieka savo pinigų užsienio valstybėje.
Reikia pastebėti jei žmogus anksčiau dirbo užsienyje ir apie pajamų mokesčių permokos grąžinimo galimybę sužinojo tik dabar – ne bėda. Štai Jungtinės Karalystės mokesčių inspekcija mokesčių permokas grąžina už paskutinius 6 finansinius metus, Airijos už paskutinius 4 finansinius metus, Norvegijos už 4 paskutinius finansinius metus, Jungtinių Amerikos valstijų už 3 metus ir t.t.
5. Ar susigrąžinus mokesčius Lietuvoje gresia gautu lėšų apmokestinimo mokesčiai? kodėl?
Susigrąžinus permokėtus pajamų mokesčius iš svečios šalies, Lietuvos piliečiai papildomai apmokestinami nebus, kadangi Lietuvos Respublikos Vyriausybė su daugeliu užsienio valstybių yra pasirašiusi tarptautines “Dėl pajamų dvigubo apmokestinimo ir fiskalinių pažeidimų išvengimo” sutartis siekiant išvengti Lietuvos piliečių gautų pajamų dvigubo apmokestinimo. Taigi Lietuvos piliečiams turėjusiems pajamas Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Norvegijoje ir kitose užsienio šalyse, Lietuvoje jos apmokestinamos nebus.