Mokesčių grąžinimas dirbusiems Airijoje

Airijos darbuotojai darbo rinkoje gali būti skirstomi į tris pagrindinius tipus: verslininkus, darbuotojus ir bedarbius. Darbuotojų grąžinamų mokesčių sumos dydis nėra mažas, – ypač jei kalbama apie ilgesnį, keleto metų išdirbtą laikotarpį, tačiau verslinikai gali gauti dar daugiau pinigų iš mokesčių susigrąžinimo. Be abejo, kad įvyktų mokesčių grąžinimas, turite būti dirbęs legaliai ir gauti oficialias pajamas. Taip pat reikia pažymėti, kad grąžinama gali būti tik permokėta mokesčių dalis, o ne visi mokesčiai.

Kalbant apie dokumentus, reikalingus mokesčių grąžinimo procesui – jų kiekis ir pobūdis priklauso nuo kiekvieno asmens situacijos. Pavyzdžiui, forma P45 turi būti įteikiama darbuotojui netekus darbo. Dar viena forma yra P60. Šiose abiejose formose turi būti pateikta tokia informacija: apie jūsų uždarbio dydį per atitinkamą finansinį periodą, bei kiek pinigų iš jūsų uždarbio buvo skirta mokesčiams ir kokio pobūdžio tie mokesčiai.

Besiruošiant vykti į užsienį, geriausia jau iš anksto pasirūpinti reikiamais dokumentais ir įsitikinti, kad darbdavys jus įformins tinkamai. Jei turite galimybę paprašyti pagalbos iš patikimų žmonių, galinčių jums padėti, taip ir padarykite. Dažnai mokesčių grąžinimo procesas iš pažiūros atrodo painus dalykas, reikalaujantis tam tikrų žinių.

Kad palengvinti mokesčių grąžinimo procesą, galima būtų pasinaudoti Airijoje jau dirbančių tautiečių patarimais, pagalba ir pasidalijama patirtimi.

Trumpai paminint įmones, kurios skelbiasi lengvai ir greitai grąžinančios mokesčius, reikia paminėti, kad ne visos jos garantuoja maksimalią naudą jums, o pagrindinis jų tikslas – kuo didesnę jums grąžinamų mokesčių sumos dalį prisiskirti sau. Taip pat atsargiai reikėtų žiūrėti ir į internete randamus darbo skelbimus, kuriuose siūlomos neva geriausios darbo vietos Airijoje. Pravartu būtų pasidomėti, ar tai ne tas atvejis, kai susigundžius skambiu pasiūlymu, jums vėliau nebus įmanoma pasinaudoti mokesčių grąžinimo paslauga.